۱۵ تا از بیماری‌ ها با شدیدترین دردها که بدترین درد دنیا را تجربه می‌ کنید

15 تا از بیماری‌ ها با شدیدترین دردها که بدترین درد دنیا را تجربه می‌ کنید

فهرست مطالب

مادربزرگم همیشه می‌گفت هر جایی از بدن انسان که درد داشته باشد، تمام جان آدمی آنجاست؛ این جمله به این معنی است که اگر شما دندان درد داشته باشید، حس می‌کنید که بدترین درد دنیا دندان درد است و یا اگر پا درد داشته باشید و یا هر قسمت دیگر بدنتان درد داشته باشد، آن درد جز بدترین دردهای دنیا برای شما محسوب می‌شود. شاید شما هم بر اساس تجربیات و یا شنیده‌هایتان تصور کنید که شدیدترین درد دنیا، زایمان باشد؛ این در حالی است که دردهای بسیار طاقت فرساتری از زایمان وجود دارند که شاید شما هم این دردها را تجربه کرده باشید. اما سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که کدام بیماری با شدیدترین دردها همراه است؟ بدترین درد دنیا چیست؟ در ادامه به معرفی ۱۵ تا از بیماری‌هایی می‌پردازیم که با شدیدترین دردها همراه هستند.

۱. سر درد خوشه‌ای

در فهرست بدترین درد دنیا سر درد خوشه‌ای یکی از مواردی است که بیمار، درد شدیدی را در اطراف سر و چشم خود احساس می‌کند. این نوع سردرد که در هر سنی ممکن است ایجاد شود، بیشتر در افراد ۳۰_۴۰ ساله رخ می‌دهد. این نوع از سردرد، ممکن است ۸ بار در طول روز به سراغ بیمار بیاید که حتی توانایی فرد را برای انجام کارهای روزانه را می‌تواند بگیرد.

۲. زونا

در اثر فعال شدن ویروس آبله مرغان که در بدن مانده است، بیماری زونا که یک بیماری ویروسی است ایجاد می‌شود. اصولا این بیماری در سن‌های بالای ۵۰ سال رخ می‌دهد و واگیر دار هم هست. بیماری زونا نه تنها با درد بسیار شدیدی همراه است؛ بلکه عارضه‌های دیگری هم مانند تاول‌های آبکی، سوزن سوزن شدن پوست، خارش پوست و… را نیز به دنبال دارد.

۳. شکستگی استخوان

افرادی که تجربه شکستگی استخوان را داشته باشند، خوب می‌دانند که این درد تا چه حدی طاقت فرسا است. شدت و میزان درد شکستگی استخوان، با توجه به نیرویی که باعث ایجاد شکسته شدن استخوان شده، در افراد متغیر است، اما به هر حال این مشکل باعث ایجاد التهاب و درد فراوانی در ناحیه آسیب دیده می‌شود. حتی در برخی از بیماران مانند افرادی که از ناحیه کمر به پایین دچار شکستگی شده‌اند، بیمار قادر به حرکت نیست و برای مراجعه به بیمارستان نیاز به اجاره ویلچر روزانه دارند.

۴. سکته قلبی

یکی از خطرناک‌ترین و در عین حال بدترین دردها در دنیا، سکته قلبی یا همان، انفارکتوس میوکارد است که طی این بیماری، خونرسانی به قلب محدود می‌شود و به دلیل نرسیدن اکسیژن به قلب، سلول‌های این ماهیچه می‌میرند. در اثر سکته قلبی، بیمار درد و احساس فشار بسیاری را روی قفسه سینه خود و‌حتی روی گردن و بازوهای خود احساس می‌کند. افرادی که بیماری قلبی دارند باید مواظب سلامتی خود باشند.

۵. بیرون زدگی دیسک

یکی از دردهایی که بسیار شایع و طاقت فرسا بوده، بیرون زدگی دیسک است که در اثر عوامل متعددی این بیماری به وجود می‌آید. بیرون زدگی دیسک، معمولا با عمل جراحی رفع می‌شود. درمان دیسک کمر برای این افراد لازم است.

۶. میگرن

در اثر میگرن، بیمار دردهای شدیدی را که به صورت نبض دار بوده را به همراه حالت تهوع احساس می‌کند. شدت و میزان حملات در این نوع سردرد، در افراد متغیر بوده و به حدی این درد طاقت فرسا است که امکان مختل کردن فعالیت‌های روزانه افراد مبتلا را دارد.

بدترین درد دنیا چیست؟

۷. سیاتیک

درد سیاتیک که به علت‌های متنوعی در افراد مانند بیرون زدگی دیسک‌ها، تنگی کانال نخاعی و… ایجاد می‌شود. میزان این درد، به شدت حاد و مزمن بودن آن بستگی دارد. در صورت حاد بودن دردهای سیاتیک، بیمار طی ۴_۶ هفته بهبود می‌یابد و در صورت مزمن بودن این بیماری، میزان درد افزایش می‌یابد.

۸. نقرس

این بیماری را که اغلب افراد آن را با آرتروز اشتباه می‌گیرند، نیز جزو بیماری‌هایی است که فرد بیمار، دردهای شدیدی را در مفاصل تحمل می‌کند. نقرس که به نام بیماری ثروتمندان مشهور است، در اثر بالا بودن میزان اسید اوریک به طور مداوم در بدن ایجاد می‌شود. دردهای شدیدی که مخصوصا در مفصل شست پا ایجاد می‌شوند، به حدی است که فرد حس آتش گرفتن پا را توصیف می‌کند.

۹. آبسه دندان

در این بیماری، در اثر عفونت باکتریای، حفره یا بافتی پر از چرک، در اطراف ریشه دندان عفونی فرد ایجاد می‌شود که امکان گسترش این بیماری در صورت درمان نشدن آن وجود دارد و ممکن است در هر سنی این عارضه رخ دهد.

۱۰. سنگ کلیه

در اثر عوامل متعددی ممکن است در کلیه‌ها، سنگ کلیه ایجاد شود که گاهی اوقات بدون هیچ‌گونه علائمی و یکباره به سراغ فرد بیمار می‌آید. در اثر خروج این سنگ‌ها از مجاری ادرار، بیمار دردهای شدیدی را در ناحیه پهلو، پشت و زیر دنده‌ها حس می‌کند.

کدام بیماری با شدیدترین دردها همراه است؟

۱۱. بیماری سلول داسی شکل

یکی دیگر از بیماری‌هایی که در اثر اختلالات خونی و در اثر تغییر شکل ساختار هموگلوبین خون، ایجاد می‌شود، بیماری داسی شکل است. دردهای این بیماری، به صورت دوره‌ای بوده و بیمار در شکم، مفاصل، قفسه سینه و حتی استخوان‌ها نیز درد را احساس می‌کند.

۱۲. زایمان

یکی از دردهایی که بسیاری از مادران، آن را توصیف می‌کنند و حتی بعضی افراد، احساس می‌کنند تمامی استحوان‌های آن‌ها در حال شکسته شدن هستند، درد زایمان است. درد زایمان معمولا بین ۲_۸ ساعت ممکن است طول بکشد و بسیاری از زنان این درد را بدترین درد دنیا می‌دانند.

۱۳. شانه یخ زده

کپسولیت چسبنده یا شانه یخ زده، از بیماری‌هایی دردناکی است که بیمار احساس سفتی را در ناحیه کتف و شانه احساس می‌کند. این بیماری که هنوز علت آن مشخص نشده، می‌تواند علامت خطری برای بیماری‌ دیابت باشد.

۱۴. آپاندیسیت

التهاب آپاندیس نیز یکی از بدترین دردها است که آپاندیس فرد، به علت عفونت پوشش داخلی شکم، ملتهب شده و امکان ترکیدن آن وجود دارد. درد این بیماری که بسیار شدید است، از دور ناف شروع می‌شود و کم کم به سمت راست پایین شکم می‌رسد.

۱۵. نورالژی سه قلو

می‌توان گفت یکی از بدترین دردهای دنیا که بر عصب پنجم جمجمه‌ای تاثیر می‌گذار این درد است که دردی شبیه شوک الکتریکی در قسمت‌های مختلف صورت مانند چشم‌ها، لب‌ها، بینی، فک بالا و پایین و پیشانی ایجاد می‌کند.

موارد ذکر شده همگی جزو بدترین دردها در دنیا هستند که شدت و میزان احساس درد در هر یک از این بیماری‌ها به شرایط و افراد بستگی دارد.

سخن پایانی

حقیقتا درد یکی از ناخوشایندترین احساس‌هایی است که هر انسانی در طول زندگی خود آن را تجربه می‌کند. در واقع هنگامی که دردی به سراغمان می‌آید حس می‌کنیم بدترین درد دنیا را تحمل می‌کنیم. در مطالب فوق فهرستی از بدترین دردهای دنیا را ذکر کردیم که برخلاف تصور خیلی‌ها، از درد زایمان نیز طاقت فرساتر هستند و امیدواریم هیچ یک از این دردها را تجربه نکنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

2 پاسخ به “۱۵ تا از بیماری‌ ها با شدیدترین دردها که بدترین درد دنیا را تجربه می‌ کنید”

  1. شدیدترین درد درد نقرس، درد نقرس از ده برابر شکشستگی پا هم بیشتر، بنده درست در همان قسمت که درد نقرس گرفتم پای مخالف شکست یک دهم نقرس هم درد نداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب مجله پزشک تجهیز