محافظت از کرونا در سفر + راه‌های پیشگیری

محافظت از کرونا در سفر

فهرست مطالب

تعطیلات بهاری نزدیک است و پس از مدت‌ها قرنطینه، خیلی از خانواده‌ها تصمیم گرفته‌اند به سفر بروند. متاسفانه سراسر دنیا همچنان درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستند و تقریبا از سال ۲۰۲۰ بسیار از کشورها بارها قرنطینه‌های سنگینی را اعمال کرده اند. در این مقاله قصد داریم درباره محافظت از کرونا در سفر و راه‌های پیشگیری صحبت کنیم، لطفا با ما همراه باشید. مسافرت در هنگام شیوع ویروس کرونا با رعایت دقیق و با احتیاط نکات بهداشتی نسبت به قبل ضروری‌تر شده است. رعایت بهداشت می‌تواند خطر ابتلا را کمتر کند.

 

اهمیت برنامه ریزی سفر در دوران کرونا

 

همانطور که در حال برنامه ریزی برای سفر خود هستید، خوب است که مراقب همه سناریوهای ممکن باشید. با اتخاذ یک رویکرد فعالانه، می‌توانید به ایمن نگه داشتن خود و کسانی که با شما سفر می‌کنند، کمک کنید. در ابتدا به سوالات زیر پاسخ دهید تا بتوانید بهتر برنامه ریزی کنید.

 • وضعیت ویروس کرونا در مقصد سفرتان چگونه است؟
 • آیا در هنگام سفر فاصله شما با افراد دیگر حفظ می‌شود؟
 • آیا افرادی که با شما سفر می‌کنند در معرض خطر ویروس کرونا هستند؟
 • آیا قصد دارید پس از رسیدن به مقصد مورد نظر در خانه بمانید؟
 • اگر به بیماری ویروس کرونا مبتلا شوید، آیا مجبورید کار یا سایر تعهدات خود را کنار بگذارید؟

تا زمانی که اقدامات احتیاطی روزمره خود را در سفرهای خود اعمال کنیم، می‌توان خطرات آن را به میزان قابل توجهی کاهش داد. ما می‌توانیم این کار را با حفظ فاصله و پوشیدن ماسک در اطراف افراد خارج از محافل کوچک خود، تمیز نگه داشتن دست‌ها و دست آلوده نزدن به چشم، بینی یا دهان انجام دهیم. قرار گرفتن در محیط‌هایی که انطباق ماسک در آن‌ها قوی است نیز در به حداقل رساندن خطر و پایین نگه داشتن وقوع انتقال ویروس کرونا مهم است.

 

چگونه می‌توان از خود در برابر ویروس کرونا در اتومبیل محافظت کرد؟

 

محافظت از کرونا در اتومبیل
در هنگام سفر رعایت نکات بهداشتی فراموش نشود

 

با توجه به اینکه وسایل نقلیه شخصی برای ما آشنا و راحت هستند، منطقی است که برای تعطیلات از روش جاده‌ای را استفاده کنیم. کسانی که این نوع مسافرت را انتخاب می‌کنند باید از ایمنی مسیر سفر اطمینان کامل داشته باشند. اما برای محافظت از کرونا باید اقدامات احتیاطی در نظر بگیرید که می‌بایست قبل از ورود به جاده انجام دهید. با تمیز کردن و ضد عفونی کامل وسیله نقلیه خود شروع کنید. تمام سطوح و قطعات قابل لمس (پنجره‌ها، کمربند ایمنی، فرمان، دستگیره درها، کنترل‌ها و غیره) را پاک کنید. حتما دستمال مرطوب ضد باکتری و ضد عفونی کننده دست را در ماشین نگه دارید تا بتوانید همه چیز را ضدعفونی کنید و مسافران پس از هر توقف دست خود را تمیز کنند.

 

افراد زیادی را برای مسافرت همراه خود نبرید

 

وقتی صحبت از مسافران می‌شود، CDC توصیه می‌کند در صورت امکان تعداد افراد در وسیله نقلیه خود را محدود کنید. از آنجا که همه شما نمی‌توانید شش فوت از یکدیگر فاصله داشته باشید، ماسک زدن در اتومبیل به درد شما نمی‌خورد، مخصوصاً اگر با کسی سفر می‌کنید که در معرض خطر بالای ویروس کرونا است.
قبل از توقف در پمپ بنزین یا صرف غذا، قوانینی را برای کارهای مربوط به سفر تعیین کنید. اگر هنگام خرید یا بنزین زدن یک یا دو نفر کارها را انجام دهند، محافظت از کرونا بهتر صورت می‌گیرد. حتما هنگام پیاده شدن ماسک بزنند و دست‌های آن‌ها را کاملا ضدعفونی کنید. در حال پر کردن باک ماشین، از به کار بردن تلفن همراه خود پرهیز کنید تا خطر هرگونه آلودگی را به حداقل برسانید.
در حالی که به مقصد می‌روید، در صورت امکان پنجره‌ها را باز نگه دارید تا هوای تازه وارد شده و تهویه هوا افزایش یابد. اگر به منطقه گرم‌تری می‌روید و تهویه مطبوع الزامی است، تهویه هوا را در حالت غیرگردش مجدد تنظیم کنید.

 

توقف بین راه و محافظت از کرونا

 

کروناویروس
تمیزی دستان یکی نکات مهم بهداشتی است

 

استفاده از مکان‌های عمومی در مسافرت به یک عادت تبدیل شده و خیلی از مسافرها ترجیح می‌دهند در پارک‌ها و دیگر اماکن عمومی چادر بزنند. این موضوع اتفاق بدی نیست زیرا حضور در طبیعت می‌تواند به کاهش استرس کمک کند و به ما امکان می‌دهد دوباره با خود ارتباط برقرار کنیم. اگر تصمیم گرفته‌اید به جنگل درمانی بپردازید، در اینجا برخی از بایدها و نبایدهای کمپینگ از CDC آورده شده است:

 • از پارک‌هایی بازدید کنید که نزدیک خانه شما هستند.
 • از قبل با پارک یا منطقه تفریحی مشورت کنید تا با خیال راحت آماده شوید، از باز بودن سرویس بهداشتی مطلع شوید و ایده بهتری از خدمات موجود در نظر بگیرید.
 • حداقل شش فوت از دیگران فاصله داشته باشید که با آن‌ها زندگی نمی‌کنید و اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از کرونا انجام دهید.
 • استفاده از زمین‌های بازی را با دقت در نظر بگیرید و به کودکان کمک کنید تا دستورالعمل‌ها را دنبال کنند.
 • اگر در هنگام سفر آزمایش کرونا شما مثبت اعلام شد از حضور در پارک‌ها و مکان‌های شلوغ پرهیز کنید.

چگونه می‌توان محافظت از کرونا را در هتل یا خانه اجاره‌ای اجرا کرد؟

 

بدون تردید اگر به خارج از شهر بروید، به مکانی برای استراحت احتیاج دارید. برخی ممکن است هتل را انتخاب کنند، در حالی که حریم خصوصی خانه اجاره‌ای برای تعطیلات ممکن است مورد توجه دیگران باشد. اگر محتاط باشید، از دستورالعمل‌های فاصله اجتماعی و نکات ضروری دیگر رعایت کنید، هر دو مکان می‌تواند ایمن باشد.
قبل از رزرو، به پروتکل تمیز کردن هتل یا ملک اجاره‌ای نگاه کنید. در تلاش برای حفظ شفافیت، بسیاری از مکان‌ها نحوه ایمن نگه داشتن مهمان‌ها را فراتر از این بیان می‌کنند. به عنوان مثال، هتل‌ها بیشتر ضد عفونی می‌کنند و کلیدهای ورود به سیستم آنلاین و کلیدهای دیجیتالی را ارائه می‌دهند. بسیاری نیز جای خالی ۲۴ساعته اتاق‌های بین مهمانان را اجرا کرده اند. از طرف دیگر، شرکت‌های مختلفی حتی پروتکل‌های جدید نظافت را ایجاد کرده اند. اگر هتل مورد نظرتان تجهیزات لازم را ندارد و شما فرد سالمندی همراهتان است، می‌توانید با اجاره تجهیزات پزشکی خیال خود را بابت سلامتی آن‌ها راحت کنید.
این فضاها باید قبل از اقامت کاملا تمیز شوند اما برای راحتی بیشتر می‌توانید وسایل تمیزکاری را به منظور پاکسازی سطوح به همراه داشته باشید. مانند روش‌های حمل و نقل، در نهایت ایمنی شما در اتاق هتل یا خانه اجاره‌ای برای تعطیلات به پوشیدن ماسک در مکان‌های عمومی، شستن منظم دستان، تمیز کردن سطح لمس بالا در هنگام ورود وعدم مسافرت در صورت بیماری برمی گردد.

 

از سفرهای غیرضروری تا حد امکان جلوگیری کنید

 

اگر می‌خواهید یا نیاز به سفر دارید مشکلی نیست، اما ما توصیه می‌کنیم هوشمند باشید و از قبل برای ایجاد امنیت در خود و کسانی که دوستشان دارید یک برنامه بازی تهیه کنید.

علی رغم اینکه هنوز درگیر یک بیماری همه گیر هستید اما بیشتر کارهایی که قبلاً انجام می‌دادیم، هنوز هم می‌توانند با خیال راحت انجام شوند. این موضوع واقعاً ساده است مانند فاصله گرفتن از دیگران، تمیز نگه داشتن دستان و پوشاندن قسمت‌هایی از بدن که قطره‌هایی می‌توانند با ماسک وارد یا خارج شوند.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

یک پاسخ به “محافظت از کرونا در سفر + راه‌های پیشگیری”

 1. […] در این روزگار کرونایی بسیار کارآمد می‌باشد. حتی برای محافظت از کرونا در سفر می‌توانید همراه خود از گیاه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب مجله پزشک تجهیز