اجاره تخت بیمار

تخت بیمار میتواند یکی از تجهیزات پزشکی موثر برای درمان راحت تر و آسودگی بیماران و سالمندان باشد. این تخت ها در انواع تخت برقی و تخت مکانیکی برای رفاه بیشتر حال بیماران طراحی شده و با قیمت های متفاوتی در بازار موجود هستند.

برای مطالعه راهنمای اجاره و خرید تخت بیمار پی دی اف را دانلود کنید

تخت بیمار میتواند یکی از تجهیزات پزشکی موثر برای درمان راحت تر و آسودگی بیماران و سالمندان باشد. این تخت ها در انواع تخت برقی و تخت مکانیکی برای رفاه بیشتر حال بیماران طراحی شده و با قیمت های متفاوتی در بازار موجود هستند.

تخت بستری خانگی یا تخت بیمارستان در خانه معمولا برای بیمارانی که وابستگی به تخت دارند و به علت مزمن بودن بیماری، مانند افرادی که عمل های کمر انجام داده اند وابسته به تخت بوده و نیاز به مراقبت در منزل دارند، استفاده می شود.

انواع تخت بیمارستانی

انواع تخت بیمارستانی

تخت ها در دو نوع برقی و مکانیکی تولید میشوند. انواع تخت خواب های بیمارستانی شامل موارد زیر هستند:

 • تخت های بیمارستانی مکانیکی: این تخت ها ساده ترین تخت های بیمارستانی هستند. در این تخت هاارتفاع و سر و پای تخت می بایست به صورت دستی و به وسیله اهرم تنظیم گردد.
 • تخت های بیمارستانی برقی یا الکترونیکی: در این تخت ها تنظیم ارتفاع کلی تخت به همراه تنظیمات سر و پای تخت به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.

موارد استفاده از تشک مواج در تخت بیمار

یکی از مشکلات بیمارانی که نیاز به بستری شدن بلند مدت دارند میتواند بروز زخم بستر باشد. متاسفانه بیماران و سالمندانی که بیش از حد معمول مجبورند به حالت درازکش باشند و تحرک کمتری را نسبت به باقی مردم داشته باشند دچار زخم بستر میشوند.

این زخم در نتیجه ی کاهش جریان خون در بخش های استخوانی بدن مانند دنبالچه، پاشنه، سر و آرنج بوجود می آید. بیمارانی که مجبورند برای مدتی طولانی در بستر درمان باقی بمانند و قادر به تغییر موقعیتشان در بستر نیستند در صورتی که تدابیر لازم برایشان در نظر گرفته نشود مبتلا به زخم بستر خواهند شد.

یکی از راه حل های پیشگیری از این مشکل استفاده از تشکهای مواج در تخت بستری میباشد که هوا را در زیر بیمار به جریان انداخته و از مبتلا شدن بیمار به زخم بستر جلوگیری می نماید.

تخت بیمار
نکاتی که هنگام تهیه تخت بیمار باید به آن توجه کرد

اولین نکته و مهم ترین نکته این است که باید حتما به وزن بیمار و تحمل وزن تخت توجه کنید. تا دچار ضرر نشوید و بتوانید بهترین استفاده را از آن بکنید. اگر قصد خرید تخت برقی دارید میزان قدرت موتور ها بسیار مهم است، پس حتما قدرت موتور را بررسی کرده و از مشاوران تخصصی ما کمک بگیرید.

همچنین ناتوانی و بیماری شخص استفاده کننده و همچنین مدت زمان استفاده را مدنظر قرار دهید تا بتوانید بهترین انتخاب
را داشته باشید. حتما زمان تحویل درصورت برقی بودن تخت تمام دکمه های کنترل، ترمز چرخ ها، اتصالات و محافظ های کناری
را برسی کنید و سعی کنید قدرت موتور ها را در زمان تحویل با نشستن یا دراز کشیدن شخصی بر روی آن امتحان کنید.

نکات تهیه و خرید تخت بیمار:

 • هنگام انتخاب تخت بیمار دقت داشته باشید که کنترل آن پس از تغییر وضعیت تخت همچنان در دسترس بیمار قرار داشته باشد.
 • وزن فردی که تخت بیمارستانی را برای وی انتخاب می‌کنید را بدانید و بر اساس آن، تخت مورد نظر را تهیه نمایید.
 • در حالتی که تخت بیمارستانی را برای فرد مسنی استفاده می‌کنید، نیاز است که کنترل تخت آیان باشد.
  برخی مدل‌های تخت‌های بیمارستانی دارای کنترل از راه دور هستند.

 ویژگی های یک تخت بیمار خانگی یا تخت بیمارستانی خوب

تخت بیمارستانی خانگی باید ویژگی‌ های خاصی داشته‌ باشد و از نظر فنی جهت جا به ‌جایی و استراحت بیماران و سالمندان مناسب باشد. اگر هنگام خرید تخت بیمارستانی دقت لازم را نداشته‌ باشید، ممکن ‌است بیمار، مراقبت‌ها و کادر‌درمانی را به زحمت بیاندازید.

بنابراین بهتر است که تخت بستری بیمارستانی را تهیه و یا اجاره کنید که گزینه ‌های تغییر وضعیت داشته ‌باشد، مکانیزم ویژه‌ای جهت جابه‌جایی بیمار داشته ‌باشد، ریل‌های جانبی داشته‌باشد، از نظر وزن و حجم قابل‌ پوشش، درجه ‌بندی داشته ‌باشد و در نهایت محفظه‌ های نگهداری سایر تجهیزات درمانی را داشته ‌باشد.

یک پیشنهاد عالی از سوی پزشکان متخصص

گروه تخصصی پزشک تجهیز برای جلوگیری از بروز خرید و اجاره غیر استاندارد برای شما بیماران و سالمندان با بهترین قیمت تشکیل شده است. این گروه سعی دارد تا با خدمات رسانی ویژه و ارائه تجهیزات پزشکی، با استاندارد های جهانی در خدمت شما عزیزان باشد.

۴ مزیت کرایه تخت بیمارستانی در خانه

4 مزیت کرایه تخت بیمارستانی در خانه

اغلب گفته می‌شود که کرایه تخت بیمار عالی یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که می‌توانید انجام دهید. هیچ جایگزینی برای خواب خوب شبانه وجود ندارد. زمانی که در حال گذراندن دوره پس از جراحی، بیماری یا بهبود وضعیت سلامتی هستید، داشتن یک خواب آرام حتی مهم‌تر است.

واقعیت این است که همه تخت‌ها به یک اندازه وضعیت مناسبی برای بیمار ایجاد نمی‌کنند. این موضوع زمانی آشکارتر می‌شود که در حال بهبودی پس از یک جراحت، جراحی یا بیماری هستید و بیشتر روز خود را در رختخواب هستید. کرایه تخت بیمارستانی گزینه مناسبی برای شماست.

کسانی که مشکلات حرکتی دارند نیز ارزش داشتن تخت مناسب را می‌دانند. داخل و خارج شدن از رختخواب می‌تواند چالش برانگیز باشد. اجاره تخت بیمار مناسب می‌تواند حرکت و کمک گرفتن از مراقب خود را برای شما آسان‌تر کند.

تخت‌های بیمارستانی یکی از موثرترین انواع تخت‌ها برای افرادی است که مشکلات حرکتی دارند. آن‌ها فقط برای بیمارستان‌ها نیستند. شما می‌توانید از آن‌ها در خانه نیز استفاده کنید. آن‌ها یک گزینه عالی برای ارائه حداکثر راحتی، عملکرد و ایمنی در خانه برای شما یا عزیزانتان هستند. نصب و اجاره تخت بیمارستانی در خانه شما برای افرادی که نیاز به مراقبت در منزل دارند یا شرایط سلامتی دارند، گزینه بسیار خوبی است. در اینجا ۴ مزیت عالی کرایه تخت بیمارستانی در خانه شما بیان شده است:

 1. کمک به مراقبان برای شما آسان‌تر است: تخت‌های بیمارستانی را می‌توان به راحتی تنظیم کرد. آن‌ها را می‌توان به سمت بالا و پایین حرکت داد و به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر به رختخواب بروید. همچنین آن‌ها کمک کردن به شما را برای مراقبین بسیار آسان‌تر می‌کنند. موقعیت‌های ناخوشایند کمتری وجود خواهد داشت و رسیدن به موقعیت‌های غیر طبیعی به شما کمک می‌کند در اطراف حرکت کنید و در رختخواب قرار بگیرید.
 2. راحت بخوابید: داشتن یک خواب خوب در شب بسیار مهم است. چه مشکلات حرکتی یا سلامتی داشته باشید، راحت بودن و یافتن موقعیت مناسب خواب می‌تواند چالش برانگیز باشد. اجاره تخت بیمارستانی به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی موقعیت خود را تنظیم کنید تا راحت باشید.
 3. در خانه‌ای بمانید که دوست دارید: بسیاری از مردم می‌خواهند تا زمانی که ممکن است در خانه‌ای بمانند که دوست دارند. کرایه تخت بیمارستان به شما امکان می‌دهد در خانه خود بمانید، حتی اگر مشکلات سلامتی و حرکتی دارید.
 4. ایمنی: تخت‌های بیمارستانی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ایمن باشند. می‌توانید ریل‌های کناری تخت خود را تنظیم کنید تا از افتادن از تخت جلوگیری کنید. همچنین این ریل‌ها به شما چیزی می‌دهند که بتوانید روی آن بگیرید تا خودتان را تنظیم کنید و راحت شوید.

اجاره و خرید تخت بیمارستانی

برای خرید و اجاره تجهیزات پزشکی مورد نیازتان میتوانید با راه های ارتباطی ما در تماس باشید، تا علاوه بر نصب، استفاده و نگهداری این تخت ها در منزل بر اساس وزن بیمار و نیاز شما از خدمات ویژه برای اجاره و خرید با ساده ترین راه آشنا شوید و مشاوره ۲۴ ساعته دریافت کنید.

نمایش همه جمع کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *