اجاره تخت بیمار

گاهی برخی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که به جای سکونت در بیمارستان تجهیزات لازم را کرایه و از بیمار خود در منزل نگهداری کنند. بدون شک این کار بسیار عاقلانه‌تر و به‌صرفه‌تر خواهد بود؛ به‌علاوه در افزایش روحیه بیمار تاثیر مثبتی دارد. یکی از این تجهیزات مهم و ضروری تخت بیمارستان است که اولویت دارد. اما اجاره تخت بیمارستانی کار راحتی نیست و باید به نکات زیادی در خصوص نگهداری از آن توجه داشته باشید در غیر این صورت از طرف موسسه یا مرکز اجاره دهنده جریمه خواهید شد. کرایه تخت بیمارستان یکی از موارد اصلی در انتخاب آن به‌شمار می‌رود به‌همین خاطر باید به این نکته توجه داشته باشید. در ادامه راهنمای حاضر هر آنچه که باید درباره اجاره تخت بیمار مهم بدانید را در اختیار شما قرار می‌دهیم، همراه ما بمانید.

چگونه می توانیم تخت بیمارستانی اجاره کنیم؟

اجاره تخت بیمارستانی برقی یا دستی کار سختی نیست کافیست به یکی از مراکز معتبر تجهیزات پزشکی مراجعه و تخت مناسب را انتخاب کنید. مرکز پزشک تجیز یکی از این مراکز شناخته شده در سطح کشور است که با ارائه بهترین خدمات به مخاطبان رضایت بسیاری از مخاطبان خود را به‌دست آورده است. برای برقراری ارتباط با این مرکز کافیست به وب سایت آن مراجعه و با انتخاب محصول آن را سفارش دهید.

قیمت اجاره تخت بیمارستانی

از آنجا که این تخت‌ها در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند نمی‌توان قیمت ثابت و مشخصی برای اجاره آن‌‌ها در نظر گرفت. به‌طور کلی قیمت اجاره تخت بیمارستانی یک شکن تا سه شکن از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان متغیر است. تخت برقی سه شکن را با مبلغی بین ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. تخت‌های ساید نیز بین ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون تومان تغییر پیدا می‌کند.

انواع تخت بیمارستانی

اجاره تخت بیمارستانی چه شرایطی دارد؟

به‌طور کلی شرایط کرایه تخت بیمارستانی شامل موارد زیر می‌شوند:

هزینه

قیمت اجاره تخت بیمارستانی بسته به نوع کاربری شما و مکان نگهداری به‌صورت روزانه، هفتگی و ماهانه متغیر است.

قرارداد

جهت اجاره تخت بیمارستانی باید با بیمارستان یک قرار داد ببندید که براساس آن مدت اجاره، مبلغ اجاره و نکات مرتبط با نگهدری از تخت مشخص شده است.

خدمات درمانی

بسته به نیازتان می‌توانید از شرکت یا بیمارستانی که تخت را اجاره کرده‌اید درخواست خدمات درمانی و پرستاری داشته باشید.

قوانین

در زمان اجاره تخت و در طول مدتی که در اختیار شماست موظف به رعایت قوانین شرکت یا بیمارستان در نگهداری از آن خواهید بود.

تخت بیمارستانی چیست

یکی از تجهیزات حیاتی و مهم برای نگهداری از بیماران در بیمارستان یا منزل تخت بیمارستانی است. این تخت‌ها در انواع مکانیکی و برقی به بازار عرضه می‌شوند و هر یک از ویژگی‌های خاص خود برخوردار هستند. بسته به بودجه و نیازتان می‌توانید این نوع تخت‌ها را از بیمارستان‌ها یا مراکز عرضه‌کننده تجهیزات پزشکی اجاره کنید. شایان ذکر است که معمولا قیمت اجاره تخت بیمارستانی برقی از تخت‌‌های مکانیکی بیشتر است.

اجاره انواع تخت بیمارستانی

انواع مختلفی از تخت‌های بیمارستانی قابل استفاده و اجاره هستند که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

اجاره تخت بیمارستانی لگن دار

لگن قرار گرفته زیر این تخت آن را به انتخاب بسیاری از مردم تبدیل کرده است. برای اجاره آن می توان به مراکز کالا پزشکی مراجعه کرد.

اجاره تخت بیمارستانی تک شکن

این تخت با یک اهرم دستی امکان تنظیم ارتفاع را دارد و به‌راحتی قابل تغییر است.

اجاره تخت بیمارستانی دو شکن

این تخت از قسمت سر و پا دارای دو شکن است به‌همین خاطر از هر و قسمت قابلیت تنظیم ارتفاع دارد.

اجاره تخت بیمارستانی سه شکن

تخت سه شکن علاوه بر دو قسمت سر و پا از بخش لگن هم قابل تنظیم است و فشار را از روی لگن فرد بر می‌دارد.

اجاره تخت بیمارستانی مکانیکی

برای کرایه تخت بیمارستانی مکانیکی به مراکز معتبر مراجعه کنید. این نوع تخت به کمک دست قابل جابه جایی و تنظیم ارتفاع است.  

اجاره تخت بیمارستانی کنترل دار

این نوع تخت را با کمک یک کنترل می‌توان تنظیم کرد به‌همین خاطر خود بیمار نیز می‌تواند این کار را انجام دهد. قیمت اجاره تخت بیمارستانی برقی کمی بیشتر از مکانیکی است.

اجاره تخت بیمار برقی صندلی شو

این تخت از زیر زانو قابل تغییر به حالت صندلی است و گزینه مناسبی برای بیمارانی است که در منزل نگهداری می‌شوند.

انفوگرافیک تخت بیمارستانی

بهترین تخت بیمارستانی چه ویژگی هایی دارد؟

تخت بیمارستانی اجاره ای باید از ویژگی‌های زیر برخوردار باشد:

 • انعطاف‌پذیری
 • کیفیت بالا
 • قابل شستشو
 • قابل تنظیم ارتفاع
 • قابل جابه‌جایی راحت

کدام تخت بیمارستانی مناسب من است؟

پیشنهاد می‌‌شود که قبل از اجاره تخت بیمارستانی حتما به نوع نیاز خود توجه داشته باشید تا مناسب‌ترین تخت را برای خود انتخاب کنید. برای مثال اگر بیمار شما نباید از جایش بلند شود بهتر است از تحت‌های سه شکن یا لگن‌دار استفاده کنید. یا چنانچه تمام وقت در کنار مریض خود نیستید به یک تخت کنترل‌دار که خود مریض بتواند ارتفاع آن را تغییر دهد نیاز دارید.

استفاده از تخت بیمارستانی چه مزیت هایی دارد؟

کرایه تخت بیمارستانی و استفاده از آن در منزل مزایای زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • تسکین درد
 • بهبود گردش خون
 • بهبود کمر درد
 • حمل و نقل راحت مریض
 • امکان پایین و بالا رفتن راحت مریض

اجاره تخت بیمار با بهترین قیمت از پزشک تجهیز

برای اجاره تخت بیمارستانی در تهران پیشنهاد می‌‌دهیم که به مرکز معتبر و شناخته شده پزشک تجهیز مراجعه کنید. این مرکز با عهد قراردادهای بلند‌مدت و کوتاه‌مدت بهترین و باکیفیت‌ترین تخت‌های بازار را در اختیار شما قرار می‌دهد.

کرایه تخت بیمار برای منزل چه مزیت هایی دارد؟

شاید بهتر باشد که مهم‌‌ترین و اصلی‌ترین مزیت کرایه تخت بیمارستانی را در امکان نگهداری از بیمار در منزل دانست؛ چراکه حضور طولانی مدت در بیمارستان موجب کلافه شدن بیمار و همراهان او خواهد شد، پس با کمک تخت بیمارستانی اجاره‌‌ای این مشکل بزرگ حل خواهد شد.

بهترین مدل تخت بیمار

انواع مدل تخت بیمارستانی در بازار وجود دارد که هر یک بسته به نوع نیاز شما یا بیمارتان قابل استفاده است پس حتما به نیاز خود یا بیمار دقت داشته باشید تا بهترین مدل را انتخاب کنید.

اجاره تخت بیمار از پزشک تجهیز

یکی از معضلات برخی بیماری‌ها حضور در بیمارستان و استفاده از تجهیزات بیمارستانی است که شرایط زندگی را برای بیمار و همراه او سخت می‌کند. براین اساس بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز عرضه‌‌کننده کالاپزشکی به عرضه انواع تخت‌های بیمارستانی به‌صورت اجاره‌ای می‌پردازند تا بتوانید در منزل از بیمار خود مراقبت کنید. برای اجاره تخت بیمارستانی در تهران می‌‌توان به مراکز مختلفی مراجعه کرد که در این بین مرکز باسابقه و حرفه‌ای پزشک تجهیز به عرضه بهترین مدل‌های تخت بیمارستانی می‌پردازد. 

خرید تخت بیمارستانی با طرح VIP پزشک تجهیز

بدون شک کاربرد تخت های بیمارستانی باکیفیت و استاندارد یکی از دغدغه های فعالان در این مراکز درمانی است تا علاوه بر حفظ آرامش و سلامت بیمار از ماندگاری خوبی نیز برخوردار باشند. نکته حائز اهمیت این است که در زمان خرید این نوع تخت باید به موارد امنیتی و فاکتورهای مهمی مانند استحکام، انعطاف پذیری و قیمت توجه داشت. مراکز زیادی به عرضه این محصولات می پردازند که با مراجعه به آن ها می توان محصولات مورد نظر خود را انتخاب کرد و سفارش داد. در این میان مرکز پزشک تجهیز به عرضه انواع محصولات بیمارستانی به ویژه تخت های آکبند می پردازد. این مجموعه با ارائه پک های ویژه شامل تخت، میز غذا و تشک ریباند با بهترین قیمت رضایت بسیاری از مخاطبان را به دست آورده است. کافیست از محصولات پزشک تجهیز برای مدتی کوتاه استفاده کنید تا کیفیت بالا و قابل توجه آن را متوجه شوید.

موارد استفاده از تشک مواج در تخت بیمار

یکی از مشکلات بیمارانی که نیاز به بستری شدن بلند مدت دارند میتواند بروز زخم بستر باشد. متاسفانه بیماران و سالمندانی که بیش از حد معمول مجبورند به حالت درازکش باشند و تحرک کمتری را نسبت به باقی مردم داشته باشند دچار زخم بستر میشوند.

این زخم در نتیجه ی کاهش جریان خون در بخش های استخوانی بدن مانند دنبالچه، پاشنه، سر و آرنج بوجود می آید. بیمارانی که مجبورند برای مدتی طولانی در بستر درمان باقی بمانند و قادر به تغییر موقعیتشان در بستر نیستند در صورتی که تدابیر لازم برایشان در نظر گرفته نشود مبتلا به زخم بستر خواهند شد.

یکی از راه حل های پیشگیری از این مشکل استفاده از تشکهای مواج در تخت بستری میباشد که هوا را در زیر بیمار به جریان انداخته و از مبتلا شدن بیمار به زخم بستر جلوگیری می نماید.

تخت بیمار
نکاتی که هنگام تهیه تخت بیمار باید به آن توجه کرد

اولین نکته و مهم ترین نکته این است که باید حتما به وزن بیمار و تحمل وزن تخت توجه کنید. تا دچار ضرر نشوید و بتوانید بهترین استفاده را از آن بکنید. اگر قصد خرید تخت برقی دارید میزان قدرت موتور ها بسیار مهم است، پس حتما قدرت موتور را بررسی کرده و از مشاوران تخصصی ما کمک بگیرید.

همچنین ناتوانی و بیماری شخص استفاده کننده و همچنین مدت زمان استفاده را مدنظر قرار دهید تا بتوانید بهترین انتخاب
را داشته باشید. حتما زمان تحویل درصورت برقی بودن تخت تمام دکمه های کنترل، ترمز چرخ ها، اتصالات و محافظ های کناری
را برسی کنید و سعی کنید قدرت موتور ها را در زمان تحویل با نشستن یا دراز کشیدن شخصی بر روی آن امتحان کنید.

نکات تهیه و خرید تخت بیمار:

 • هنگام انتخاب تخت بیمار دقت داشته باشید که کنترل آن پس از تغییر وضعیت تخت همچنان در دسترس بیمار قرار داشته باشد.
 • وزن فردی که تخت بیمارستانی را برای وی انتخاب می‌کنید را بدانید و بر اساس آن، تخت مورد نظر را تهیه نمایید.
 • در حالتی که تخت بیمارستانی را برای فرد مسنی استفاده می‌کنید، نیاز است که کنترل تخت آیان باشد.
  برخی مدل‌های تخت‌های بیمارستانی دارای کنترل از راه دور هستند.

ویژگی های یک تخت بیمار خانگی یا تخت بیمارستانی خوب

تخت بیمارستانی خانگی باید ویژگی‌ های خاصی داشته‌ باشد و از نظر فنی جهت جا به ‌جایی و استراحت بیماران و سالمندان مناسب باشد. اگر هنگام خرید تخت بیمارستانی دقت لازم را نداشته‌ باشید، ممکن ‌است بیمار، مراقبت‌ها و کادر‌درمانی را به زحمت بیاندازید.

بنابراین بهتر است که تخت بستری بیمارستانی را تهیه و یا اجاره کنید که گزینه ‌های تغییر وضعیت داشته ‌باشد، مکانیزم ویژه‌ای جهت جابه‌جایی بیمار داشته ‌باشد، ریل‌های جانبی داشته‌باشد، از نظر وزن و حجم قابل‌ پوشش، درجه ‌بندی داشته ‌باشد و در نهایت محفظه‌ های نگهداری سایر تجهیزات درمانی را داشته ‌باشد.

یک پیشنهاد عالی از سوی پزشکان متخصص

گروه تخصصی پزشک تجهیز برای جلوگیری از بروز خرید و اجاره غیر استاندارد برای شما بیماران و سالمندان با بهترین قیمت تشکیل شده است. این گروه سعی دارد تا با خدمات رسانی ویژه و ارائه تجهیزات پزشکی، با استاندارد های جهانی در خدمت شما عزیزان باشد.

۴ مزیت کرایه تخت بیمارستانی در خانه

4 مزیت کرایه تخت بیمارستانی در خانه

اغلب گفته می‌شود که کرایه تخت بیمار عالی یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که می‌توانید انجام دهید. هیچ جایگزینی برای خواب خوب شبانه وجود ندارد. زمانی که در حال گذراندن دوره پس از جراحی، بیماری یا بهبود وضعیت سلامتی هستید، داشتن یک خواب آرام حتی مهم‌تر است.

واقعیت این است که همه تخت‌ها به یک اندازه وضعیت مناسبی برای بیمار ایجاد نمی‌کنند. این موضوع زمانی آشکارتر می‌شود که در حال بهبودی پس از یک جراحت، جراحی یا بیماری هستید و بیشتر روز خود را در رختخواب هستید. کرایه تخت بیمارستانی گزینه مناسبی برای شماست.

کسانی که مشکلات حرکتی دارند نیز ارزش داشتن تخت مناسب را می‌دانند. داخل و خارج شدن از رختخواب می‌تواند چالش برانگیز باشد. اجاره تخت بیمار مناسب می‌تواند حرکت و کمک گرفتن از مراقب خود را برای شما آسان‌تر کند.

تخت‌های بیمارستانی یکی از موثرترین انواع تخت‌ها برای افرادی است که مشکلات حرکتی دارند. آن‌ها فقط برای بیمارستان‌ها نیستند. شما می‌توانید از آن‌ها در خانه نیز استفاده کنید. آن‌ها یک گزینه عالی برای ارائه حداکثر راحتی، عملکرد و ایمنی در خانه برای شما یا عزیزانتان هستند. نصب و اجاره تخت بیمارستانی در خانه شما برای افرادی که نیاز به مراقبت در منزل دارند یا شرایط سلامتی دارند، گزینه بسیار خوبی است. در اینجا ۴ مزیت عالی کرایه تخت بیمارستانی در خانه شما بیان شده است:

 1. کمک به مراقبان برای شما آسان‌تر است: تخت‌های بیمارستانی را می‌توان به راحتی تنظیم کرد. آن‌ها را می‌توان به سمت بالا و پایین حرکت داد و به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر به رختخواب بروید. همچنین آن‌ها کمک کردن به شما را برای مراقبین بسیار آسان‌تر می‌کنند. موقعیت‌های ناخوشایند کمتری وجود خواهد داشت و رسیدن به موقعیت‌های غیر طبیعی به شما کمک می‌کند در اطراف حرکت کنید و در رختخواب قرار بگیرید.
 2. راحت بخوابید: داشتن یک خواب خوب در شب بسیار مهم است. چه مشکلات حرکتی یا سلامتی داشته باشید، راحت بودن و یافتن موقعیت مناسب خواب می‌تواند چالش برانگیز باشد. اجاره تخت بیمارستانی به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی موقعیت خود را تنظیم کنید تا راحت باشید.
 3. در خانه‌ای بمانید که دوست دارید: بسیاری از مردم می‌خواهند تا زمانی که ممکن است در خانه‌ای بمانند که دوست دارند. کرایه تخت بیمارستان به شما امکان می‌دهد در خانه خود بمانید، حتی اگر مشکلات سلامتی و حرکتی دارید.
 4. ایمنی: تخت‌های بیمارستانی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ایمن باشند. می‌توانید ریل‌های کناری تخت خود را تنظیم کنید تا از افتادن از تخت جلوگیری کنید. همچنین این ریل‌ها به شما چیزی می‌دهند که بتوانید روی آن بگیرید تا خودتان را تنظیم کنید و راحت شوید.

اجاره و خرید تخت بیمارستانی

برای خرید و اجاره تجهیزات پزشکی مورد نیازتان میتوانید با راه های ارتباطی ما در تماس باشید، تا علاوه بر نصب، استفاده و نگهداری این تخت ها در منزل بر اساس وزن بیمار و نیاز شما از خدمات ویژه برای اجاره و خرید با ساده ترین راه آشنا شوید و مشاوره ۲۴ ساعته دریافت کنید.

تخت بیمارستانی اجاره کنیم یا بخریم؟

تخت بیمار میتواند یکی از تجهیزات پزشکی موثر برای درمان راحت تر و آسودگی بیماران و سالمندان باشد. این تخت ها در انواع تخت برقی و تخت مکانیکی برای رفاه بیشتر حال بیماران طراحی شده و با قیمت های متفاوتی در بازار موجود هستند.

برای مطالعه راهنمای اجاره و خرید تخت بیمار پی دی اف را دانلود کنید

تخت بیمار میتواند یکی از تجهیزات پزشکی موثر برای درمان راحت تر و آسودگی بیماران و سالمندان باشد. این تخت ها در انواع تخت برقی و تخت مکانیکی برای رفاه بیشتر حال بیماران طراحی شده و با قیمت های متفاوتی در بازار موجود هستند.

تخت بستری خانگی یا تخت بیمارستان در خانه معمولا برای بیمارانی که وابستگی به تخت دارند و به علت مزمن بودن بیماری، مانند افرادی که عمل های کمر انجام داده اند وابسته به تخت بوده و نیاز به مراقبت در منزل دارند، استفاده می شود.

 • کرایه تخت بیمار چگونه است؟

  برای اجاره تخت بیمارستانی برقی یا دستی کار کافیست به یکی از مراکز معتبر تجهیزات پزشکی مراجعه و تخت مناسب را انتخاب کنید.

 • اجاره تخت بیمارستانی چه شرایطی دارد؟

  مدت زمان کرایه مهمترین عامل در کرایه است.

 • مشاوره دریافت تخت بیمار چگونه است؟

  برای کرایه تخت میتوانید از مشاوره متخصصین پزشک تجهیز بهره ببرید.

۶ پاسخ به “اجاره تخت بیمار”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *